Dzień Nauki Polskiej


19 lutego w Polsce  obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. Sejm  w ubiegły roku ustanowił ten dzień w celu uznania dokonań polskich naukowców, ich dążenia do poznania prawdy i przekazywania wiedzy kolejnym pokoleniom oraz dostrzegając fundamentalną rolę nauki w tworzeniu cywilizacji.

Data 19 lutego została wybrana ze względu na przypadające tego dnia urodziny Mikołaja Kopernika, w uznaniu jego wybitnych osiągnięć dla ludzkości.

Dzień Nauki Polskiej jest  wyrazem najwyższego szacunku dla dokonań polskich naukowców czasów minionych i współczesnych. Stanowi inspirację do pójścia w ich ślady. Wzmocni społeczny prestiż i zainteresowanie nauką.

Poznaj słynnych Polaków i ich wynalazki.

                                                                           Tamara Pudo


Oto propozycje uczniów klasy VIII


Skip to content