Światowy dzień liczby Pi
Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby Pi – wiele szkół na świecie obchodzi wtedy święto matematyki tzw. Pi Day. Warto przypomnieć, że dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Wacława Sierpińskiego i Alberta Einsteina. 
Klasa 7b wraz z wychowawcą, w ramach projektu klasowego #klasa7bRazem, wykonała prezentację o liczbie Pi i udostępniła z – pomocą wychowawców-  uczniom klas 4 – 8.
Prezentacja ta zawierała informację wyjaśniającą skąd wzięła się liczba Pi i czym ona jest. Na podstawie tych informacji uczniowie klas 4 – 8 wykonali plakaty  z ozdobionym z motywem liczby Pi, upiekli ciasta, ciastka, babeczki  w kształcie liczby Pi oraz ułożyli krzyżówkę matematyczną do hasła: LUDOLFINA.
Uczniowie za włożony wkład pracy otrzymali pozytywne uwagi w dzienniku. Wysłane prace przedstawiamy


Skip to content