Spotkanie biblioteczneW dniu 18 marca br. odbyło się w naszej szkole spotkanie biblioteczne z uczniami klas I a i I b. Spotkanie to zainaugurowało kampanię czytelniczą ”Mała książka – wielki człowiek”. Projekt ten przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Został przygotowany w związku z ogólnopolską akcją „Książką połączeni”. Zaczynając czytelniczą przygodę, sięgamy najpierw po książki małe – tak jak dziecko, później po coraz większe i trudniejsze, dlatego też hasło tegorocznej kampanii brzmi „Książka rośnie razem z dzieckiem”.    Na spotkaniu nasi pierwszoklasiści dowiedzieli się jakie korzyści wynikają z czytania oraz popisali się znajomością wierszyków, rymowanek i  piosenek z okresu przedszkolnego. Wypadli wspaniale! Każdy uczeń otrzymał prezent – Wyprawkę Czytelniczą zawierającą m.in. książkę „Pierwsze abecadło”. Motywem przewodnim książki „Pierwsze abecadło” stanowią kolejne litery alfabetu, które pomagają dzieciom w nauce ich rozpoznawania, a następnie składania w wyrazy i całe zdania. Oprócz książki w Wyprawce Czytelniczej pierwszoklasiści otrzymali broszurę pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, która pełni dwie role: jest zarówno poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki. Każdy uczeń otrzymał także Kreatywny alfabet, czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania. Mam nadzieję, że lektura sprawi naszym młodym czytelnikom dużo radości i przyjemności.


Skip to content