Rekolekcje


Nasi przedszkolacy oraz uczniowie klas I-III wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych w dniu 16.03.2021r. W jaki sposób udało się to zrealizować? Oczywiście, dzięki technologii – to były pierwsze rekolekcje on-line, w jakich braliśmy udział. Ksiądz Rafał Przybyła z parafii św. Franciszka z Asyżu w Zabrzu, nasz ksiądz – rekolekcjonista rozpoczął nasze spotkanie od wspólnej modlitwy, podkreślił również, jak ważne jest przygotowanie do świąt w duchu katolickim.Tematem rekolekcji było dobro, szacunek, pomaganie innym, niesienie pomocy potrzebującym. Nasz gość świetnie wiedział, o czym mówi – ksiądz Rafał jest ratownikiem w karetce covidowej. Pomaga osobom chorym na koronawirusa między innymi przez towarzyszenie im i życzliwą rozmowę. Podpowiedział nam również, jak my możemy pomóc pacjentom w trudnej sytuacji zdrowotnej i poprosił o pomoc – wykonanie laurek. Uczestnicy rekolekcji zobowiązali się do wykonania zadania, pośrednikiem w dostarczeniu gotowych kartek będzie Pani Dobrochna. „Pszczółki”, „Motylki”, „Biedronki” oraz nasi Uczniowie zasypali Księdza pytaniami, a Ksiądz wyczerpująco na nie odpowiedział. Była również okazja do wspólnego śpiewu i tańca (akompaniowała Pani Dobrochna), a rekolekcje zakończyliśmy wspólną modlitwą z uśmiechami na twarzach.„Wielką miłością Bóg obdarza ludzi. Pan zawsze wskazuje im dobrą drogę życia, drogę ku zbawieniu. Dla nas ludzi najważniejszą miarą powinna być miara miłości Boga oraz żebyśmy mieli w sobie pragnienie, aby choć trochę kochać jak BÓG”– słowa księdza Rafała, naszego gościa – rekolekcjonisty na długo pozostaną nam w pamięci.Nauczyciel religii – Ewelina Kotuła


Skip to content