„Jak czuję, tak recytuję”Międzygminny Konkurs Recytatorski „Jak czuję, tak recytuję”


Kolejny sukces uczniów! Na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Wojkowicach uczniowie klas: Ia i II przygotowali indywidualne prezentacje z recytacją wybranego utworu poetyckiego. O tym, jak ważne jest rozbudzanie wśród dzieci zainteresowania sztuką recytacji, pielęgnowanie kultury języka ojczystego, dbałość o kulturę żywego słowa przekonujemy się każdego dnia – także w czasie nauki zdalnej.
Jury oceniało dobór repertuaru, walory artystyczne prezentowanych wierszy, interpretację, dykcję, ogólny wyraz artystyczny i przygotowaną dekoracje tematyczną. Z przyjemnością przekazujemy wyniki konkursu: W kategorii klas pierwszych największe uznanie zdobyła uczennica klasy Ia Jagódka Karcz, która recytowała wiersz „Żabka” Jana Brzechwy i zdobyła I miejsce. W kategorii klas II doceniono piękną interpretacje wiersza pt: ” Zielono mi ” Agnieszki Frączek, którą przygotowała Nikola Koc, która zajęła II miejsce. Gratulujemy uczennicom i życzymy dalszych sukcesów na spotkaniach w krainie poezji i w artystycznych działaniach.


Skip to content