DZIEŃ STRAŻAKAZ okazji Dnia Strażaka w naszym przedszkolu i szkole zorganizowano zajęcia
sportowo – pożarnicze.
Zaciekawione dzieciaki przedszkolne i uczniowie szkoły  – były zachwycone! Mogły założyć
na głowę prawdziwe hełmy  z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i zmierzyć się z prawdziwym torem przeszkód, przygotowanym z pomocą nauczycieli wychowania fizycznego. Uczestnicy toru ratowali poszkodowanego wielkiego misia. Mimo, że był to miś, zadanie było trudne. Oprócz elementów ratownictwa zmagali się także z pokonaniem długiego tunelu, który przyniósł im wielką frajdę. Dzieci zadawały wiele ciekawych pytań. Odpowiadała na nie wychowawczyni grupy Motylki, która jest czynną druhną OSP w Dobieszowicach. Pani Dobrochna powiedziała dzieciom, że ma nadzieję, że już niedługo zabierze je do Centrum Edukacji Przeciwpożarowej do KM PSP w Chorzowie. Pod koniec zajęć dzieci wykonały karty pracy związane z umundurowaniem strażaka, laurki dla druhen i druhów OSP Dobieszowice z podziękowaniami za ich trud i niesienie pomocy
o każdej porze dnia i nocy.
Każdy otrzymał dyplom Małego Dzielnego Strażaka – podpisany przez Prezesa OSP, i wtedy już każdy przedszkolak zapowiadał, że w przyszłości będzie strażakiem 😊


Artykuł Agnieszka Karcz


Skip to content