Światowy Dzień Ochrony Środowiska5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Jest to najważniejsze i najszerzej obchodzone i jedno z najstarszych świąt ekologicznych . Zostało ustanowione w 1972 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Co roku obchody organizowane są w ponad 100 krajach, w tym także w Polsce. Światowy Dzień Ochrony Środowiska ma na celu uświadomić nam główne problemy ekologiczne naszych czasów oraz zachęcić do poszukiwania na nie rozwiązań. 

Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza: Ania Dróżdź, Kamila Ferdyn, Julia Czarnecka, Hania Wadowska, Kasper Majchrowicz, Oliwia Zając oraz Maja Cichosz zaprojektowali i samodzielnie wykonali eko-torby w ramach obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Wszystkie prace przekazane zostały na licytację na rzecz UNICEF.

Tamara Pudo


Skip to content