„UMIEM PŁYWAĆ”BASEN 2021

UMIEM PŁYWAĆ”

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do powszechnej nauki pływania w ramach projektu
„Umiem pływać”. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz jednostkę samorządową Gminy Bobrowniki. Zgodnie z założeniami tego projektu, uczniowie klas II i III od 6.05.2021r. wyjeżdżają na basen do Tarnowskich Gór. Zajęcia te odbywają się co czwartek. Tam pod okiem instruktorów nauki pływania, uczniowie zostali podzieleni pod względem umiejętności pływackich na trzy 15-to osobowe grupy. Każda grupa ma zajęcia ze swoim instruktorem pływania. Koniec zajęć przewidziany jest na 24.06.2021r . Jest to wspaniała inicjatywa, gdyż oprócz nabywania umiejętności pływackich dzieci uczą się samodzielności, współpracy w grupie oraz dyscypliny, która jest niewątpliwie potrzebna podczas tego typu zajęć grupowych. Zajęcia te mają formę zabawową co dodatkowo uatrakcyjnia zajęcia na basenie. Opiekunami grupy ze szkoły są: nauczyciele wychowania fizycznego oraz wychowawcy klas II i III.


Skip to content