Zakończenie roku szkolnego w klasach V-VIIIZakończenie roku szkolnego  w klasach V-VIII miało szczególnie uroczysty charakter, ponieważ w progach szkoły po raz ostatni gościła klasa ósma. Ósmoklasiści kończą szkołę, a tym samym przekazują „pałeczkę” młodszemu rocznikowi. Tak było i tym razem. Uczniowie klasy VIII złożyli ślubowanie absolwentów, a potem nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru szkoły klasie VII. Po tych symbolicznych i wzruszających momentach nadszedł czas na wręczenie nagród. Pani Wójt Gminy Bobrowniki – Małgorzata Bednarek wręczyła swoje nagrody szczególnie uzdolnionym uczniom. W tym roku były to dwie uczennice – Maja Cichosz z klasy V oraz Anna Dróżdż z klasy VIII. Pani Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobieszowicach – Aneta Kocot wręczyła świadectwa i nagrody absolwentom szkoły. Absolwenci otrzymali również ufundowane przez Radę Rodziców poduchy Super Absolwenta z mottem na dalszą drogę edukacyjną, a uczniowie wyróżnieni za wysokie wyniki w nauce – poduszkę Wzorowego Ucznia.  Ponieważ rozpoczął się czas przyznawania nagród, wręczono także  medale dla druhen i druhów Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP Dobieszowice. Młodzi strażacy otrzymali również upominki w postaci strażackich gadżetów.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego złożyła podziękowania Pani Wójt za wsparcie podejmowanych przez Zespół inicjatyw, wspomniała również, iż cała społeczność Dobieszowic z utęsknieniem czeka na nową salę gimnastyczną.  W imprezie z uwagi na fakt,  że odbywała się na szkolnym patio, uczestniczyli rodzice. Należy zatem podziękować im nie tylko za obecność w tym szczególnym dla szkoły dniu, ale również za obecność w pełnym tego słowa znaczeniu przez cały rok szkolny, włączanie się w akcje podejmowane przez Zespół oraz bycie jego partnerem.

Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców podziękowała za cały rok szkolny ale również całą kadencję pani Dyrektor Anecie Kocot, życząc powodzenia w konkursie i zapewniając o mocnym „trzymaniu kciuków”. Z kolei pani Wicedyrektor Małgorzacie Sepetowskiej gorąco podziękowano za dotychczasową współpracę.

Na zakończenie spotkania Dyrektor podziękowała całej społeczności szkolno-przedszkolnej za sześć lat wspólnych działań, za dobre i otwarte serca, za zrozumienie i ogromne zaangażowanie, które powodowały bardzo dobry klimat w Zespole.

Na patio zdarzył się niestety również przykry incydent z zasłabnięciem ucznia klasy VII. Igorowi szybko została udzielona fachowa pomoc, został przewieziony do szpitala i wszystko skończyło się dobrze. W tym miejscu pragniemy zapewnić, że cały Zespół Szkolno-Przedszkolny mocno kibicuje Igorowi i życzy Mu jak najszybszego powrotu do zdrowia, by mógł nacieszyć się wakacjami, które właśnie się rozpoczynają!


Skip to content