„Cudze chwalicie…”18 i 19 września uczniowie klasy 8 naszej  szkoły w ramach projektu „Cudze chwalicie…” wzięli udział w 2-dniowej wycieczce krajoznawczej .Pierwszego  dnia uczniowie zwiedzili Zamek w Wieliczce, zamek obronny w Nowym Wiśniczu, wędrując po komnatach i podziemnych korytarzach poznawali tajemnice rodów Lubomirskich, Potockich i Czartoryskich. Dużą atrakcją była wizyta w Muzeum Pamiątek po  Janie Matejce, gdzie uczniowie wysłuchali opowieści o dzieciństwie oraz życiu rodzinnym malarza. W niedzielę  uczestnicy wyjazdu zwiedzili Muzeum Ratuszowe, Muzeum Miejskie w Tarnowie  oglądali zabytki sztuki sakralnej w Muzeum Diecezjalnym oraz poznali kulturę regionu podczas wizyty w Muzeum Etnograficznym. Ostatnim etapem wycieczki był spacer po starówce oraz Parku Strzeleckim, gdzie uczniowie mieli okazję obejrzeć Mauzoleum urodzonego w Tarnowie, polskiego bohatera Józefa Bema-.Skip to content