Uczniowie lubią wycieczki29 września uczniowie klas IIa i IIb wyruszyli na wycieczkę.  W kinie „Zacisze” w Piekarach Śląskich obejrzeli film pt.: „Lessie, wróć”. To wciąż piękna opowieść o przyjaźni. Historia najwierniejszego psa, owczarka szkockiego Lessie
i jego niezwykłej podróży w poszukiwaniu domu i najlepszego kumpla wzruszyła małych widzów.

Później uczniowie odwiedzili Redakcję Radia Piekary. Mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda codzienna praca dziennikarza. Najpierw poznali Dział Promocji i Marketingu, następnie Dział Informacyjny i Techniczny. W końcu dotarli do studia nagrań, gdzie przywitał  gości redaktor naczelny i opowiedział o szczególnie ważnych elementach w prowadzonej audycji.  Wycieczkowicze zobaczyli na czym polega praca realizatora dźwięku oraz sprzęt przy którym dziennikarz pracuje. Po krótkim odpoczynku i posiłku – czas na Muzeum Górnośląskie w Bytomiu.

Podczas wspólnej, interaktywnej zabawy prowadzonej przez panią przewodnik, najmłodsi dowiedzieli się, jak namalować trójwymiarową przestrzeń na płótnie, jakie mogą być tematy malarskie i wzięli  udział w przedstawieniu do obrazu Saturnina Świerzyńskiego Widok Wawelu.

Na wystawie „Przyroda Górnego Śląska”  mali zwiedzający, podzielenia na grupy 15 osobowe, weszli  do magicznego świata przyrody, na co dzień niedostępnego i niemożliwego do podejrzenia w tak urozmaiconej formie. Wycinki rzeczywistości prezentowane w dioramach, z bliska oglądane zwierzęta w ich naturalnym środowisku, mistrzowsko prowadzona prezentacja przez panią przewodnik były ciekawą lekcją przyrody. Takie zajęcia ułatwiają zrozumienie procesów niewidocznych dla człowieka, między innymi życia rodzinnego zwierząt oraz etapów łańcucha pokarmowego. Dzieci obejrzały wystawę „Przyroda Górnego Śląska”  składającą  się obecnie z trzech części: „Lasy”, „Wody i mokradła” oraz „Pola i łąki”. 

Zadowoleni, pełni nowej wiedzy i doświadczeń uczniowie wrócili do domów. To był naprawdę udany dzień. Przygotowanie i opiekę w czasie wycieczki sprawowali nauczyciele: Anna Łach, Zuzanna Frąckowiak i Jarosław Chmiel.


Skip to content