Lekcja muzealnaUczniowie klas VA i VB wraz z zaprzyjaźnioną szkołą w Bobrownikach wybrali się 5 października do  Muzeum w Raciborzu. Siedzibę obiektu umieszczono w XIV-wiecznym budynku pokościelnym, a oficjalne otwarcie Muzeum miało miejsce w 1927 r. Podczas wycieczki podziwialiśmy piękne wystawy zgromadzone w dwóch budynkach muzealnych. Zbiory liczą obecnie około 30 tysięcy eksponatów archeologicznych, historycznych, etnograficznych oraz z dziedziny sztuki i rzemiosła artystycznego.

Muzeum w Raciborzu należy do najstarszych i najbogatszych w eksponaty takich obiektów na obszarze Śląska. Lekcja muzealna z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci. Największe wrażenie wywarła na nas ekspozycja mumii egipskiej wraz z kartonażem i sarkofagami. Dzięki wycieczce do Muzeum w Raciborzu mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy oraz zobaczyć wspaniałe zbiory naczyń cynowych, szklanych i porcelanowych, militariów, rzeźby i malarstwa sakralnego, ksiąg i przedmiotów liturgicznych, zabytki archeologiczne i etnograficzne.


Skip to content