Wycieczka do ZOO w Opolu7 października uczniowie klas 2a, 2b i 6 wyruszyli na wycieczkę, aby zwiedzić Ogród Zoologiczny w Opolu.
To położone na wyspie Bolko Zoo jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych Województwa Opolskiego. Obecnie zajmuje powierzchnię 20 ha. Znajduje się w nim ponad 1000 zwierząt reprezentujących prawie 230 gatunków, w tym goryle i jedyne w Polsce uchatki kalifornijskie. Zoo chce pokazać swoim gościom nie tylko same zwierzęta, ale również warunki, w których żyją one na wolności. Uczniowie mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądali je z bliska, poznali ich wygląd i tryb życia. Pogoda dopisała, więc dzieci z przyjemnością spacerowały i obserwowały zwierzęta. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory, wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki.


Skip to content