XXI DZIEŃ PAPIESKI 2021Dzień Papieski organizowany jest od 2001 roku w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża 16.10.1978 r.

W niedzielę 10.10.2021 obchodziliśmy już XXI Dzień Papieski. Obchodom tegorocznego Dnia Papieskiego przyświecało hasło: „NIE LĘKAJCIE SIĘ, OTWÓRZCIE DRZWI CHRYSTUSOWI” – słowa te wypowiedział święty Jan Paweł II 22.10.1978.

Przeżywamy trudny czas. Pomimo to w niedzielę uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobieszowicach pod opieką Pani Dyrektor Anety Kocot i nauczycieli: katechetki Magdaleny Polak, Małgorzaty Sepetowskiej, Dobrochny Serafin przygotowali montaż słowno – muzyczny, który zaprezentowali w kościele parafialnym.

O oprawę wokalno – muzyczną, zarówno w czasie mszy świętej i montażu, zadbał zespół SERDUSZKA RADOŚCI, który zaprezentował najnowsze utwory poświęcone świętemu Janowi Pawłowi II. Asystę honorową pełnili druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Po Mszy świętej Rada Rodziców umożliwiła zakup papieskich kremówek prosto z Wadowic, które rozeszły się jak ”świeże bułeczki”. Dochód ze sprzedaży przeznaczony został na cele artystyczne naszych uczniów.
FOTO: ANNA MITAS


Skip to content