Światowy Dzień ZwierzątŚwiatowy Dzień Zwierząt obchodzony jest corocznie dnia 4 października. Cały miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. W kościele jest to dzień wspominania świętego Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Dzień ustanowiony jest w celu zmiany zachowania i stosunku ludzi do zwierząt i uświadomienia człowiekowi, że zwierzę to istota żywa, czująca, która także ma swoje prawa. Obchody celebrują ekolodzy i organizacje działające na rzecz zwierząt.
Warto się zastanowić zatem, czy nie możemy pomóc jakiemuś pokrzywdzonemu przez los lub złych ludzi biedakowi, który mieszka w schronisku. Szkolny Klub Wolontariusza organizuje w dniach od 25 .10 do 10.11 zbiórkę karmy dla zwierząt. Zbieramy karmę dla psów i kotów (makarony, kasza, sucha karma, karma w puszkach, zabawki dla zwierząt) oraz środki czystości ( szampony i koce). Wolontariusze czekają na Was codziennie o godzinie 7.45 na dolnym korytarzu.

Za pomoc i ofiarność, serdecznie dziękujemy!


Skip to content