JESIENNE KANAPKIZdrowa kanapka powinna być stałym elementem naszej diety, bo przecież kanapki często jemy na śniadanie czy na kolację. Sięgamy po nie także w szkole. Dlatego warto zadbać, by znalazły się w niej wartościowe produkty. Dzieci z klas drugich dowiedziały się na zajęciach, w jaki sposób powinniśmy się zdrowo odżywiać, a następnie samodzielnie wykonały swoje kanapki, które ze smakiem zjadły na drugie śniadanie:)

Od roku 2018 nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Programie dla Szkół „Warzywa i Owoce w Szkole”, który ma na celu promowanie wśród dzieci zdrowej diety, bogatej w owoce i warzywa oraz produkty mleczne.

Celem „ Programu dla szkół” jest:

• trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci, poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie na etapie, na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe,

• upowszechnianie zdrowej, zbilansowanej diety.

Nasi uczniowie trzy razy w tygodniu otrzymują zdrowe przekąski owocowo-warzywne lub soki. Ponadto biorą udział w lekcjach propagujących zdrowe żywienie, spotkaniach z dietetykami, warsztatach, wycieczkach edukacyjnych.

Na zdjęciach warsztaty kulinarne przeprowadzone w klasach IIa i IIb.


Skip to content