Inicjatywa i aktywne działanie na rzecz naszych Uczniów


„Praca zespołowa -Zbieganie się razem to początek.Trzymanie się razem to postęp.Wspólna praca to sukces”.-Henry FordSłowami Henry’ego Forda można by podsumować działania podjęte przez rodziców i wychowawcę dzieci z klasy 3A. Ponieważ pomieszczenie zajmowane do tej pory przez uczniów (sala nr 12), było zdecydowanie za małe dla 27 osób podjęłam decyzję, że klasa otrzyma salę nr 17. Decyzja spodobała się rodzicom i wychowawcy, podjęli się natychmiastowo pomalowania nowej sali lekcyjnej i dostosowania jej do potrzeb uczniów z klasy trzeciej.
Komitet organizacyjny zaplanowanej akcji remontowej,  stanowiły trzy Mamusie: pani Monika Gwóźdź, pani Agnieszka Nobis-Babula i pani Nina Grzesiek. W konkretne działania zaangażowało się wielu rodziców: państwo Monika i Wojciech Gwóźdź, państwo Malwina i Grzegorz Dulik, państwo Marta i Tomasz Jarząbek, państwo Monika i Adam Gruszczyńscy, państwo Ewelina i Wojciech Koc, państwo Małgorzata i Adam Trefon, państwo Nina i Michał Grzesiek, państwo Marta i Mateusz Sarnaccy, państwo Barbara i Rafał Zasuń, pani Agnieszka Nobis-Babula, pani Sylwia Michałek, pani Olga Głowacka, pani Urszula Basińska, pani Anna Radgowska, pan Łukasz Szlęk, wychowawczyni Magdalena Zrałek-Wolny z małżonkiem-Tomaszem Wolny. Pozostali rodzice wspierali pracujących  duchowo i ciepłym słowem otuchy.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, wzajemnemu wspieraniu i dużej dawce dobrego humoru, którą każdy przynosił ze sobą, prace posuwały się w zaskakująco szybkim tempie. W przeciągu jednego weekendu udało się stworzyć w pomieszczeniu numer 17 „Salę pod Gwiazdami”, a salę nr 12 przygotować tak, by mogli z niej korzystać starsi uczniowie, 
Efekty wspólnie realizowanych działań są widoczne i napawają ogromnym optymizmem. Pokazują, że gdzie zorganizuje się grupa ludzi i dąży wytrwale do zamierzonego celu, to wszystko może się udać, 

Bardzo dziękuję za inicjatywę i aktywne działanie na rzecz naszych Uczniów i całej szkoły. „  Życzliwe słowa mogą być krótkie i łatwe do wymówienia, ale ich echa są naprawdę nieskończone…”

Dyrektor
Aneta Kocot


Skip to content