MIĘDZYNARODOWY PROJEKT KROKUS


Nasza szkoła bierze dział w międzynarodowym Projekcie KROKUS. W Polsce program ten nadzoruje Żydowskie Muzeum Galicja.

W ramach projektu szkoły otrzymaliśmy cebulki żółtych krokusów. Cebulki zasadzone przez uczniów jesienią, zakwitają z końcem zimy. Kwiaty mają przede wszystkim przypominać półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci żydowskich zamordowanych w czasie Holokaustu. Ich kwitnienie może mieć również inny symboliczny wymiar – krokusy, które przetrwały w ziemi zimę, rozkwitają jako jedne z pierwszych kwiatów, przynosząc nadzieję nadchodzącej wiosny.

Nauczyciel historii zapoznał uczniów z tematyką Holokaustu, oraz na przykładzie dziecięcych losów ukazał niebezpieczeństwa wiążące się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją.


Skip to content