Człowiek jest wielki nie…”


Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

(św. Jan Paweł II)


Nie od dziś wiadomo, że pomaganie zmienia świat na lepsze, nadaje życiu głębszy sens. Pomagając innym wzbudzamy w sobie nowe pokłady życiowej energii i poznajemy czym jest naturalne poczucie spełnienia, dlatego też Szkolny Klub Wolontariusza chętnie pomaga nie tylko potrzebującym ludziom, ale i „braciom mniejszym” czyli zwierzętom.

Tradycyjnie również w tym roku szkolnym wolontariusze przeprowadzili w naszej szkole i przedszkolu zbiórkę suchej , mokrej karmy, koców, misek, obroży itp. dla bezpańskich zwierząt ze schroniska w Bytomiu. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję Szkolnego Klubu Wolontariusza serdecznie dziękujemy.

Opiekunowie:

Tamara Pudo

Magdalena Polak

Agnieszka Rabus


Skip to content