„SERDUSZKA RADOŚCI”


SUKCES ZESPOŁU ARTYSTYCZNO -WOKALNEGO „SERDUSZKA RADOŚCI”

Kolęda, pierwotnie radosna pieśń noworoczna,
związana jest współcześnie z Bożym Narodzeniem
początkowo wywodząca się z tradycji ludowej,
dzisiaj tworzona jest przez najlepszych poetów i kompozytorów
W bieżącym roku szkolnym Zespół Artystyczno- Wokalny” SERDUSZKA RADOŚCI” z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobieszowicach brał udział (w formie online) w XIX Diecezjalnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Złota Kantyczka” – Jaworzno 2022, który jest rejonowym etapem Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury w Jaworznie oraz Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu.

Jury tegorocznego festiwalu po wysłuchaniu 105 podmiotów przyznało naszemu zespołowi II miejsce !!! W kategorii wiekowej klas IV -VIII.

GRATULUJEMY KOLEJNEGO SUKCESU.


Skip to content