SOLIDARNI Z UKRAINĄCzłowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest,

lecz przez to, czym dzieli się z innym.”

Św. Jan Paweł II

W obliczu dramatycznych wydarzeń jakie rozgrywają się za naszą wschodnią granicą w Ukrainie otworzyły się nie tylko granice naszej Ojczyzny dla ogromnej rzeszy uchodźców wojennych ale także serca Polaków do bezinteresownej pomocy.

Wiele środowisk, organizacji czy też zwykłych ludzi włącza się w organizację pomocy na miarę swoich możliwości.

Także Szkolny Klub Wolontariusza naszej szkoły włączył się w zbiórkę dla Ukrainy, zainicjowaną przez Wydział Katechetyczny Sosnowieckiej Kurii Diecezjalnej, przyborów szkolnych, zabawek, artykułów żywnościowych, środków czystości oraz higieny osobistej.

Dary te zostaną przekazane w pierwszej kolejności dzieciom i młodzieży, którzy trafili do naszego kraju i będą mogli się uczyć w polskich szkołach czy przedszkolach.

Za każdy gest życzliwości i otwartego serca, w imieniu uchodźców składamy serdeczne podziękowanie.

Wolontariusze SKW wraz z opiekunami

Tamara Pudo
Magdalena Polak
Agnieszka Rabus


Skip to content