„DZIEŃ BEZ PLECAKA”„DZIEŃ BEZ PLECAKA” – „NO BACKPACK DAY”

To święto, które pochodzi z USA, a u nas w szkole przypadł na dzień 1 kwietnia, w prima aprilis, bo tak właśnie zaproponował Samorząd Uczniowski. Wszystko po to, aby z dobrą zabawą i humorem zwiększyć świadomość ciężkich warunków życia oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Ręce, reklamówki, worki często są dla nich plecakami szkolnymi.Nasi uczniowie postanowili wykazać się inwencją twórczą i udać się do szkoły bez plecaka. A w czym przynieśli podręczniki, zeszyty, piórniki i śniadnówki, zobaczcie sami…Dla komisji chcącej nagrodzić najbardziej kreatywnego ucznia, to poważny problem. Mamy nadzieję, że w poniedziałek poznamy mistrzów kreatywności. Nagrody ufundowane przez RR już czekają.W tym dniu podsumowaliśmy także dwie akcje charytatywne – „Plecaczek” i „Dla kolegi, koleżanki z Ukrainy” z inicjatywy Kuratorium Oświaty w Katowicach. Jak zwykle cała społeczność szkolna i przedszkolna, do której należą też rodzice, stanęli na wysokości zadania. Zgromadzono ponad 50 plecaków. Obdarowano nimi naszych uczniów i przedszkolaków z Ukrainy, a pozostałe rozdano dzieciom na spotkaniu integracyjnym „Rodzin z Ukrainy” w niedzielę 27 marca.


Skip to content