AKCJA „ŻONKILE”

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Żonkile” organizowanej przez muzeum POLIN. W ramach obchodów rocznicy powstanie w getcie warszawskim, które trwało od 19 kwietnia do 16 maja 1943 roku nasi uczniowie pod kierunkiem nauczycieli wykonali setki papierowych żonkili- symboli powstania w getcie. Młodzież wykonywała gazetki informujące o idei akcji i przybliżające postać Marka Edelmana. Dla uczniów starszych klas nauczyciel historii przeprowadził zajęcia warsztatowe „Dekalog według Marka Edelmana” oraz warsztaty filmowo- literackie oparte o źródła z czasów istnienia getta i powstania.

Finałem akcji „Żonkile” był ubiegły wtorek Uczniowie klasy 7a naszej szkoły pod opieką nauczycieli rozdawali żonkile oraz ulotki zawierające najistotniejsze informacje na temat przedsięwzięcia. Naszych wolontariuszy ciepło przyjęła Pani Małgorzata Bednarek Wójt Gminy Bobrowniki, kierując w ich stronę słowa podziękowania,


Skip to content