Wycieczka do Lanckorony


W dniach 12 – 13 maja uczniowie z klasy 6, 7a i 7 b uczestniczyli w wycieczce do Lanckorony. W pierwszym dniu zwiedziliśmy Wadowice, Muzeum Miejskie – wystawę minerałów, później dotarliśmy  do Lanckorony, to niewielka, lecz bardzo przyjemna wieś, położona pośród falującego Beskidu Makowskiego, nad rzeką Skawinką, dosłownie 30 km na południe od Krakowa. Słynie ze swojej drewnianej zabudowy, uroczych kawiarenek oraz sielskiego klimatu. Zwana jest również Miastem Aniołów, a wizyta tutaj zazwyczaj przynosi uśmiech i pozwala zapomnieć o gonitwie dnia codziennego. Sercem Lanckorony jest zabytkowy Rynek, który słynie z oryginalnej drewnianej zabudowy z XIX wieku. W czasie spaceru dotarliśmy na wzgórze zamkowe gdzie zwiedziliśmy ruiny zamku.  W kolejnym dniu zwiedziliśmy zabytkowy dwór w Stryszawie i Podziemny Olkusz – multimedialne muzeum pod Rynkiem.


Skip to content