Spotkanie z okruchem tradycji


Spotkanie z okruchem tradycji – wspaniała wycieczka

Uczniowie klasy IIa, IIb i IV ze swoimi wychowawczyniami udali się na wycieczkę do Chlebowej Chaty w Górkach Małych.

Uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez właścicieli obiektu: własnoręcznie ubijali masło, mielili mąkę na żarnach, próbowali maślanki powstałej przy wyrobie masła, a także samodzielnie formowali podpłomyki, które po upieczeniu zjedli z pysznym smalcem, miodem czy masłem, popijając kawą zbożową. Spróbowali też żytniego chleba oraz świeżutkiego twarogu. Dowiedzieli się, że wszystkie te produkty są bardzo zdrowe. Młodzi turyści zobaczyli, jak żyli i pracowali ludzie kilkadziesiąt lat temu, jakich narzędzi używali w gospodarstwie domowym i podczas prac rolniczych
w gospodarstwie i na polu. Wysłuchali również bardzo ciekawej opowieści o pszczołach będących bardzo pożytecznymi owadami. A na koniec naszej wizyty w Chlebowej Chacie bawiliśmy się na super zjeżdżalni i zjedliśmy pyszne kiełbaski upieczone na ognisku. 

Cudowne przeżycia są na wyciągnięcie ręki… warto przestąpić gościnne progi Chlebowej Chaty!


Skip to content