„Biblioteka – świat w jednym miejscu”

📔
📕
📖
📗
📘
📙
📚
📓
📒

Grupy „Motylki” i „Pszczółki” wraz z paniami, w ramach preorientacji zawodowej i XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek „Biblioteka – świat w jednym miejscu”, wybrały się do Biblioteki Publicznej Gminnego Centrum Kultury
i Sportu w Bobrownikach z siedzibą w Dobieszowicach. Celem wyjścia było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych dzieci, kształtowanie poczucia szacunku dla książek oraz poznanie zawodu bibliotekarza. Przedszkolacy z wielką radością zapoznały się z magicznym, dla nich, miejscem. Pani bibliotekarka na samym początku powiedziała, aby dzieci uważnie słuchały, ponieważ pod koniec spotkania będzie egzamin, a następnie opowiedziała co to jest biblioteka, jak się w niej zachowywać oraz jak wypożycza się książki. Dzieci miały możliwość przejść między regałami z książkami, jak również odgrywać scenki związane z ich wypożyczaniem. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Następnie udaliśmy się do specjalnej sali, w której czekała na nas niespodzianka w postaci kolorowanek i kredek. Dzieci stworzyły piękne prace, które zabrały do przedszkola. Później nadszedł czas na egzamin… okazało się, że do egzaminu mają przystąpić panie. To był bardzo wesoły moment, było dużo śmiechu, ale panie spisały się na medal. Na zakończenie dzieci podziękowały pani bibliotekarce za oprowadzenie po świecie książki i wręczyły specjalnie przygotowaną laurkę. Przedszkolacy dostali pamiątkowe przypinki oraz książki. Jeszcze raz dziękujemy!

Biblioteka Publiczna Gminnego Centrum Kultury i Sportu w BobrownikachSkip to content