I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym20 kwietnia uczniowie klas V w składzie: Paulina Michlik, Paulina Owczarek oraz Maciej Grzesiek zajęli I miejsce
w Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Sączowie. Celem konkursu było popularyzacja literatury mitologicznej, propagowanie czytelnictwa wśród uczniów, kształcenie umiejętności właściwej rywalizacji.

Konkurs miał charakter turnieju, w którym udział brały drużyny składające się z trzech osób. Uczniowie musieli wykazać się ogólną wiedzą na temat mitów, gdyż odpowiadali na pytania dotyczące mitologii, rysowali jednego
z bogów, rozpoznawali bogów po ich atrybutach. Uczestnicy bawiąc się, utrwalali wiedzę z mitologii. Konkurs odbył się w bardzo miłej atmosferze. Poziom przygotowania uczestników był niezwykle wysoki, zaś rywalizacja o czołowe miejsca naprawdę emocjonująca. Nasza drużyna okazała się najlepsza i zajęła I miejsce. Gratulujemy.

Anna Janota

Anna Męcik


Skip to content