Mirów – Bobolice


Uczniowie z Dobieszowic na zamkach w Mirowie i Bobolicach

30 maja uczniowie klas V wraz z uczniami z oddziału przygotowawczego wybrali się na wycieczkę integracyjną. Pierwszym punktem wyjazdu były warsztaty pizzy w restauracji „Przystań Leśniów”. Podczas lekcji kulinarnej uczniowie dowiedzieli się z czego powstaje ciasto na pizzę i jak odpowiednio dobierać składniki, aby pizza była smaczna. Zwieńczeniem zajęć było własnoręczne wyrabianie ciasta oraz komponowanie swojej ulubionej pizzy. Warsztaty podsumować można jako smaczne i atrakcyjne dla dzieci. Warsztaty te dały uczniom wiele radości, ale i samodzielności, bowiem od początku do końca wszyscy sami wykonywali swoje dania. 

Kolejnym punktem wyjazdu było zwiedzanie zamków na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Rajd rozpoczęliśmy w Mirowie od zwiedzania z zewnątrz ruin zamku. Następnie w drodze na zamek Bobolice zobaczymy piękne wychodnie wapienne m.in. Turnię Kukuczki. Niespełna dwa kilometry dalej znajdował się pięknie odbudowany zamek Bobolice, który zauroczył  nas wspaniałą historią i legendami.

Wszyscy uczestnicy wycieczki cieszyli się, że wzięli w niej udział. Pogoda mimo zapowiedzi cały czas nam dopisywała, więc w dobrych humorach ruszyliśmy w drogę powrotna. Z niecierpliwością oczekujemy następnej wycieczki w przyszłym roku szkolnym.


Skip to content