Wycieczka do Ojcowa


W dniu 31 maja uczniowie klas IV a i IV b wraz z wychowawcami odbyli wycieczkę turystyczno- krajoznawczą do Ojcowa. Dzieci wzięły udział w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez pracowników Muzeum Zamku w Pieskowej Skale pt. „Dziedziniec – dusza zamku” realizowanych w ramach projektu „Wielokulturowa Rzeczpospolita – Zamek Pieskowa Skała”. W czasie zajęć uczniowie zwiedzili zamek i poznali wybrane ciekawostki z jego historii. Zajęcia miały formę warsztatów, co pozwoliło uczniom na  aktywne włączenie się  w ich realizację ( scenki , żywe obrazy, prace plastyczne).  Następnym punktem programu wycieczki było wejście do Muzeum Przyrodniczego w Ojcowie  w celu obejrzenia  multimedialnej wystawy przyrodniczej i filmu edukacyjnego. Po zwiedzeniu ekspozycji przyrodniczej ruszyliśmy turystycznym szlakiem prowadzącym wzdłuż Prądnika, podziwiając uroki malowniczej Doliny Prądnika. Słońca i wrażeń nie brakowało!

                                               Anna Janota
Małgorzata Sepetowska


Skip to content