„Mały OKR”


Cóż to poezja? Oto prawdy słońce,

 Potęga słowa roztlone do cudu.”

Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego  jest pomysłodawcą konkursu „Mały OKR”. Celem konkursu jest m.in. pielęgnowanie kultury języka ojczystego, rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania sztuką recytacji, krzewienie zamiłowania do literatury pięknej oraz poznanie pracy innych – konfrontacja dorobku. Warunkiem uczestnictwa w Turnieju Recytatorskim było zaprezentowanie dowolnego utworu poetyckiego.

 Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów klas 2a i 2b: Karolina Copik, Jagoda Karcz, Hanna Owczarek, Bartosz Gwóźdź, Leon Cieśla, Bartosz Kłoczko i Bartosz Zając oraz w kategorii klas starszych uczeń klasy 7b – Bartosz Kłys i 5a-Paulina Owczarek

Uczniowie recytowali wiersze wybranych poetów polskich: „A psik”, „Gimnastyka”, „Dziura Dziumdzia”., „Śmierć filiżanki”, „Nasz kraj”, „Spóźniony słowik, „Kotek” Piękna sztuka recytacji, obcowanie z poezją dostarcza nam pięknych przeżyć i wzruszeń. Rozwijajcie swe uzdolnienia. Czerpcie radość z piękna języka mówionego!  
Uczniowie przygotowali się do konkursu pod kierunkiem nauczycieli: Anny Łach, Zuzanny Frąckowiak, Anny Janoty, Anny Męcik


Skip to content