OLIMPUSEK

W dniach 29 i 30 marca  odbyła się w naszej szkole Ogólnopolska Olimpiada” Olimpusek” – sesja wiosenna, w której udział wzięło 35  uczniów z klas 2a, 2b i 3. Nasi uczniowie już po raz szósty wzięli udział w niej udział i ponownie znaleźli się wśród najlepszych w kraju.

Sesja wiosenna przeznaczona była dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej i polegała na rozwiązaniu zintegrowanego sprawdzianu zróżnicowanego na klasy. Treść sprawdzianów uwzględniała elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej. 

Wśród uczniów naszej szkoły najwyższe 2 miejsce, dyplomy finalistów i  nagrody książkowe otrzymali uczniowie klasy 2a: Mateusz Olszewski /207/210pkt/ i Karolina Copik /205/210pkt/, którzy w olimpiadzie polonistycznej spośród 3117 uczniów klas 2 z całej Polski i 4680 biorących udział w części matematycznej stanęli na podium.

W pierwszej piętnastce w Polsce są też laureaci: Kamil Kłys, Piotr Wadowski, Leon Cieśla i Wiktoria Drzyzga oraz Natalia Chromy, Olek Ostrowski, Maja Kordala, Martyna Kaleta, Julia Jarawka, Bartosz Zając.

 Gratulację i dyplomy za udział należą się także: Hani Owczarek, Antkowi Brzozowskiemu, Tomkowi Piwowarczykowi, Kai Konieczko, Amelce Pyka oraz z klasy 3: Nikoli Koc, Jakubowi Basińskiemu, Pawłowi Grzesiek i Nikodemowi Michałek.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za odwagę, trud włożony w przygotowania i zachęcamy do dalszych wyzwań na tym polu.

                                                  Wychowawcy klas

 
  Zuzanna Frąckowiak  klasa 2a

Anna Lach   klasa 2b     

    

Skip to content