WARSZTATY TEATRALNO- LITERACKIE


„Słowo, obraz, natura i kultura” – takie motywy pojawiły się na zajęciach teatralno-literackich, które odbyły się w czerwcu w domach kultury w ramach inicjatywy „Poetyckie portrety z Gminy Bobrowniki”.  Warsztaty stały się  świętem słowa, w czasie którego czytelnicy w różnym wieku z różnorodnym bagażem doświadczeń czytali wiersze lokalnych twórców i  dzielili się wrażeniami z ich lektury.

Na warsztaty w Sączowie przybyła autorka tekstów pani Czesława Trzęsimiech, żeby   opowiedzieć o swojej przygodzie z poezją  i zaprezentować wybrane utwory.

Spotkanie w Siemoni uświetniła występem Mariola Konieczna, która zaprezentowała wokalne wersje wybranych utworów swojego autorstwa.

 Dziękujemy autorkom wierszy za ich udostępnienie w celu realizacji projektu oraz za czas poświęcony na spotkanie z czytelnikami i szczerą rozmowę na temat  poetyckiej pasji.

Warsztaty teatralno-literackie miały na celu promowanie sztuki słowa i jej lokalnych twórców, integrację społeczności poprzez identyfikowanie się z określonym kanonem wartości, sprzyjały kształtowaniu poczucia tożsamości.

                                                           Anna Janota

                                                           Anna Męcik

                                                           Koordynatorki Projektu

                                                           „Poetyckie portrety z Gminy Bobrowniki”


Skip to content