Koncert Przyjaźni18 września  w sali OSP w Wymysłowie odbył Koncert Przyjaźni zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną w Dobieszowicach, GCK i S w Bobrownikach,  ZSP w Dobieszowicach,  KGW w Dobieszowicach. W programie koncertu znalazła się gala finałowa inicjatywy lokalnej „Poetyckie portrety z Gminy Bobrowniki” podjętej   i realizowanej od maja 2022 r.  przez  koordynatorki projektu , panie Annę Janotę i Annę Męcik, nauczycielki ZSP w Dobieszowicach. Na scenie oprócz laureatów konkursu literackiego „Poetyckie portrety z Gminy Bobrowniki” wystąpił Zespół Wokalno-Muzyczny „Serduszka Radości”. Panie z KGW w Dobieszowicach zachęcały do wspólnego śpiewania patriotycznych piosenek . Organizatorzy ufundowali ciepły posiłek i ciasta. Bezpośrednio przed koncertem gwiazdy wieczoru,   wystąpiła rodzina Kuzmienkov  wraz z polskimi przyjaciółmi ,dokonując premierowej prezentacji w języku ukraińskim napisanej na  konkurs piosenki.  Muzyka ukraińska stała się głównym tematem wieczoru, dzięki niezwykłemu widowisku , jakim był  występ polsko- ukraińskiego zespołu DAGADANA.  Mimo niesprzyjającej aury atmosfera na sali OSP w Wymysłowie była naprawdę gorąca. 


Poetyckie portrety z Gminy Bobrowniki”

Laureaci:

I miejsce – Antoni Szczygłowski

II miejsce – Paulina Michlik

III miejsce – Bartosz Kłys

Wyróżnienie: Maciej Grzesiek

I miejsce – Zespół Śpiewaczy „Wymysłowianki”

Wyróżnienie:

Koło Gospodyń Wiejskich „Dobieszowice”

Rodzina Kuzmienkov z Ukrainy

I miejsce – Katarzyna Czarnota

II miejsce – Zofia Madejczyk

III miejsce – Maria Mańczyk
Skip to content