Światowy Dzień Zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest corocznie dnia 4 października. Cały miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. W kościele jest to dzień wspominania świętego Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Dzień ustanowiony jest w celu zmiany zachowania i stosunku ludzi do zwierząt i uświadomienia człowiekowi, że zwierzę to istota żywa, czująca, która także ma swoje prawa. Obchody celebrują ekolodzy i organizacje działające na rzecz zwierząt. Warto się zastanowić zatem, czy i my nie możemy pomóc jakiemuś pokrzywdzonemu przez los lub złych ludzi biedakowi, który mieszka w schronisku.

Szkolny Klub Wolontariusza organizuje w dniach od 05.10 do 28.10 zbiórkę karmy dla psów i kotów (makarony, kasza, sucha karma, karma w puszkach, zabawki dla zwierząt) oraz środki czystości (szampony i koce).

Wolontariusze czekają na Was codziennie o godzinie 7.30 na dolnym korytarzu.

Za pomoc i ofiarność, serdecznie dziękujemy!

Skip to content