Święto Tabliczki Mnożenia.


Światowy Dzień  Tabliczki Mnożenia

         W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny obchodziła Święto Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było jak zawsze propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miało ono zachęcić do przypomnienia i utrwalenia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.  

Uczniowie klas 4 – 6 bawili się rozwiązując różne łamigłówki matematyczno-logiczne. Była gra „Karta miejsca – z przykładami na mnożenie”,  test uważności dotyczący tabliczki mnożenia, karta pracy z „chochlikami” oraz zaszyfrowane „tabliczki szczęścia”. W każdej klasie został wyłoniony Mistrz Tabliczki Mnożenia nagrodzony oceną celującą z matematyki. Nie obyło się bez egzaminowania dorosłych, co wywołało wiele pozytywnych emocji wśród wszystkich uczestników.


Skip to content