Uroczystość Pasowania na Ucznia7 października 2022 r. odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego pierwszoklasisty. W tym dniu pod czujnym okiem patrona szkoły Kazimierza Wielkiego dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Zanim jednak dyrektor szkoły wzięła do ręki wielkie drewniane pióro, dzieci udowodniły, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzyliśmy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych. Wręczone dyplomy pasowania były podsumowaniem uroczystego dnia, a wspólny słodki poczęstunek był okazją do integracji nowych uczniów naszej szkoły.Miłym akcentem było także podarowanie dzieciom zakładek do książek i dyplomów czytelnika biblioteki szkolnej.


Skip to content