Święto DrzewaDrzewo, jak podaje Słownik Języka Polskiego, to wieloletnia roślina o zdrewniałym jednym pędzie głównym (pniu) albo zdrewniałych kilku pędach głównych i gałęziach tworzących koronę w jakimkolwiek okresie podczas rozwoju rośliny.

Ale czy drzewa to tylko rośliny z definicji? Zdecydowanie nie. Przecież drzewa są dla nas fabrykami tlenu i pochłaniaczami dwutlenku węgla. Są źródłem doznań estetycznych i cieniem w upalne dni. Są schronieniem i domem dla zwierząt. Dają nam pożywienie, opał, meble. I… nigdy nie umierają ze starości. Ich zabójcami są owady, choroby i niestety ludzie. A przecież gdyby ich zabrakło, nie moglibyśmy żyć.

Warto zatem zadbać o te piękne majestatyczne rośliny i w dniu Święta Drzewa szczególnie ciepło o nich pomyśleć. Tak, jak w latach poprzednich w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobieszowicach 10 października uczczono ten szczególny dzień. Społeczność szkolna postanowiła ukazać piękno drzew w czterech porach roku. Pięknie wykonane, zbiorowe prace plastyczne każdej z klas ozdobiły dolny korytarz przy wejściu głównym do szkoły. Dodatkowo klasy 2a i 2b wraz z wychowawcami i opiekunami jako organizatorzy dnia drzewa przygotowali dla kolegów i koleżanek filmik, w którym przedstawili kilka ciekawostek o drzewach.


Skip to content