WOLONTARIAT- ” #SZKOŁA PAMIĘTA”


” #SZKOŁA PAMIĘTA” – ZAPAL ZNICZ PAMIĘCI!

   Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne – pełne zadumy i smutku. Takie właśnie są listopadowe dni, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i wspominamy. Pamięć o zmarłych jest obowiązkiem każdego człowieka. Wprowadzając dzieci w świat wartości społeczno – moralnych oraz uczuć patriotycznych nie sposób przejść obojętnie obok tak ważnego święta, jakim jest Dzień Wszystkich Świętych . 

          Szkolny Klub Wolontariusza wziął udział w akcji #Szkoła pamięta, w ramach której porządkowano zapomniany grób na terenie cmentarza w Bobrownikach.

W centralnej części cmentarza parafialnego w Bobrownikach, tuż za krzyżem, znajduje się grób Czesława Bogusławskiego herbu Ostoja (ur.1872, zm. 1933), zarządcy dóbr ziemskich Dobieszowice w latach 1926-1933.

Grobem tym od 2014 roku zajmuje się młodzież z ZSP w Dobieszowicach, a od 2017 roku Szkolny Klub Wolontariusza.

Odwiedzenie cmentarza i rozmowy o tych, którzy już odeszli to integralny element wychowawczy młodego pokolenia w naszej szkole. Pomyślmy przez chwilę o tych, na których grobach nikt nie zapali lampki, nikt nie przyklęknie i nikt nie odmówi modlitwy. Może warto wziąć ze sobą dodatkowy znicz i zapalić go na jakimś zaniedbanym, smutnym, opuszczonym grobie?

Szkolny Klub Wolontariusza


Skip to content