„. Poznaj Polskę”- Kielce1-2 grudnia grupa uczniów naszej szkoły wyruszyła na 2-dniowy wyjazd w ramach ministerialnego projektu „. Poznaj Polskę”. Celem wycieczki było poznanie regionu świętokrzyskiego, jego kultury materialnej i duchowej. Pierwszego dnia dzieci zwiedziły Muzeum Mikołaja Reja w Nagłowicach, Muzeum Zegarów w Jędrzejowie, pod koniec dnia dzieci miały okazję przenieść się do świętokrzyskiej XIX- wiecznej wsi zwiedzając skansen w Tokarni. W drugim dniu uczniowie zwiedzili piękny zespół pałacowo-parkowy w Kielcach- muzeum pałacowe Biskupów Krakowskich .Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, w którym uczestnicy wyjazdu wsłuchiwali się w opowieści pani przewodnik na temat życia Polaków pod zaborami i ich heroicznej walki o niepodległość, Pod koniec dnia dzieci podziwiały minerały w Muzeum Krzemienia Pasiastego w św. Katarzynie, ciekawym doświadczeniem był udział w pokazie szlifowania kamieni szlachetnych.


 

Skip to content