„SZKOLNA ŁAWKA PRZYJACIÓŁEK”


W ramach ogólnopolskiego konkursu organizowanego w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Dojrzewania Lactacyd” na korytarzu powstała „SZKOLNA ŁAWKA PRZYJACIÓŁEK”. To symboliczne miejsce wsparcia, mówiące, że nastolatka w szkole nie jest sama. Jest to miejsce gdzie dziewczynki mogą porozmawiać ze sobą, lub nauczycielem, wyrażać swoje uczucia i myśli. Nasza szkolna ławka ma zbliżać, pomagać rozwiązywać problemy  i budować trwałe relacje z rówieśnikami.

 Celem konkursu jest edukacja z zakresu profilaktyki zdrowotnej dziewcząt w okresie dojrzewania. W ramach realizowanych konkursu uczennice z klasy 6a mają do wykonania trzy zadania. Pierwsze z nich „BĄDŹ SOBĄ”  przedstawia cytaty, które powieszone w obrębie ławki pobudzają do myślenia, ale również zwracają  uwagę na drugą osobę.

Następne zadania „REALIZUJ MARZENIA” i „JESTEŚ DLA NAS WAŻNA” zostaną wykonane zgodnie z warunkami konkursu.

Trzymamy kciuki za realizacje następnych zadań przez nasze uczennice.


Skip to content