OBCHODY DNI BEZPIECZNEGO INTERNETU


Uczniowie klas V – VIII naszej szkoły w dniu 17 lutego uczestniczyli w wydarzeniu edukacyjnym pt. „Co gnębi dzieci w sieci?”, które odbyło się w auli J. Pietera  Wydziału Pedagogiki i Psychologii w Katowicach.  W czasie spotkania uczniowie wysłuchali wykładów dr Anny Brosch oraz dr hab. Tomasza Huka poświęconych problematyce współczesnych zjawisk internetowych, prezentujących zachowania dzieci w wirtualnym świecie oraz skutki niewłaściwego  korzystania z internetu. 

Wykłady były ostatnim punktem obchodów związanych z Dniem Bezpiecznego Internetu 2023 w tym roku był obchodzony 7 lutego. W naszej szkole trwał ponad tydzień. Uczniowie wykonali gazetkę, plakaty, na wszystkich lekcjach informatyki uczestniczyli w projekcji filmów edukacyjnych, wykonywali prezentacje. Klasa VII nagrała film i zwróciła uwagę na bezpieczne korzystanie z Internetu.


Skip to content