DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGOMiędzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.

W obchody Dnia Języka Ojczystego włączyli się także uczniowie naszej szkoły.  Na lekcjach języka polskiego prezentowaliśmy ciekawostki związane z naszym językiem, rozwijaliśmy słownictwo, ćwiczyliśmy poprawność ortograficzną, braliśmy udział w grach i zabawach związanych z szeroko rozumianą poprawnością językową. Nasi uczniowie chętnie uzupełniali karty pracy, świetnie się przy tym bawiąc.  Dodatkowo uczniowie klasy 5a, 6a i 4a wykonali  plakaty informujące o historii i znaczeniu tego szczególnego dnia, ciekawostki oraz łamańce językowe. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że choć każdy na co dzień posługuje się językiem ojczystym, sprawia on jednak wiele trudności. Należy zgłębiać tajniki języka,bo – jak powiedział Juliusz Słowacki –„ Chodzi mi o to, aby język giętki, powiedział wszystko, co pomyśli głowa”.

Anna Janota

Anna Męcik

Skip to content