SUKCES NASZEJ UCZENNICY3 marca w Kuratorium Oświaty w Katowicach odbył się wojewódzki etap II Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego, którego organizatorem jest Kuratorium Oświaty w Lublinie, w porozumieniu ze Śląskim Kuratorem Oświaty. Nasza uczennica Maja Cichosz przygotowana przez panią Annę Janotę znalazła się w elitarnym gronie finalistów konkursu, który składa się z trzech etapów (szkolnego, wojewódzkiego, ogólnopolskiego) i polega na samodzielnym redagowaniu oraz wygłaszaniu przemówienia zgodnie z zasadami retoryki klasycznej. Konkurs ma stanowić zachętę dla młodzieży do rozwijania kultury żywego słowa. Do etapu szkolnego przystąpiło 196 uczniów z województwa śląskiego. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się w naszym województwie tylko pięciu uczestników konkursu. W tym gronie znalazła się Maja, która godnie reprezentowała naszą szkołę, gminę i powiat. Gratulujemy! 🙂


Skip to content