Pomysłowy Dzień MatematykiNasza szkoła (jak, co roku) dołączyła do obchodów Międzynarodowego Dnia Matematyki.

14 marca  uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w ciekawych zajęciach matematycznych, podczas których mogli się przekonać, że matematyka nie jest wcale taka trudna, można ją znaleźć wszędzie i trudno byłoby się bez niej obejść.

W ramach zajęć w tym dniu uczniowie klas IV – VI wykonywali kolorowe mozaiki obrazujące znane im figury geometryczne, a układanie ich w różne kształty wywołało podekscytowanie i burzę rożnych pomysłów.

Natomiast uczniowie klasy VII oglądali filmik o tajemniczej liczbie Pi dowiadując się skąd pochodzi nazwa liczby czyli Ludolfina. Następnie uczniowie grali w edukacyjną grę karcianą „Szalone liczby, czyli jak podczas zakupów nie przekroczyć budżetu?” oraz uczestniczyli w Drużynowym Turnieju Matematycznym pod hasłem „Zainwestuj w matematykę”.

Z okazji Dnia Święta Ludolfiny, czyli najbardziej znanej liczby wymiernej klasy VIII szukały jej rozwinięcia dziesiętnego. Przy 107 miejscu uwierzyli, że liczba Pi nie jest okresowa czego dowód znajdziemy na korytarzu na pierwszym piętrze.

W pracowni matematycznej pojawiła się gazetka ścienna pod hasłem „Marzec miesiącem matematyki”, na której znalazły się informacje dotyczące zastosowania tej nauki w życiu codziennym.

Ważnym elementem świętowania była wykonana przez uczniów klas 4 matematyczna fotobudka. Zdjęcia w niej wykonane sprawiły uczniom wiele radości.

Również w pracowni matematycznej pojawiła się pomysłowa galeria pt. „Miasto liczby Pi” ,wykonana przez uczniów klas IV – VI.

Na drzwiach sal lekcyjnych można było podziwiać galerie plakatów z matematyki, nad którymi uczniowie  klas I – VIII pracowali od początku marca. Oprócz starannych rysunków i wycinanek projekt zawierał zabawne rymowanki dotyczące liczenia wymyślone przez uczniów poszczególnych klas.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z wszystkich aktywności uczniów.


Skip to content