DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA W NASZEJ SZKOLE

💚
🍀
💚
☘️
💚

W piątek 17 marca zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka, który choć jest tradycyjnym świętem w Irlandii staje się popularny również w innych krajach na świecie. W tym dniu królował kolor zielony. Uczniowie ubrali się na zielono oraz przygotowali zielone kapelusze charakterystyczne dla irlandzkich skrzatów, które obok Świętego Patryka są kluczowymi postaciami w obchodach tego święta. Klasy młodsze wzięły udział w spotkaniu, zorganizowanym przez uczniów klasy VIB (Sonię Frączek, Maćka Grześka, Paulinę Michlik), podczas którego obejrzały krótką prezentację na temat Dnia Świętego Patryka, tańczyły do muzyki irlandzkiej, nauczyły się piosenki oraz wzięły udział w quizie wiedzy. Klasy starsze również obejrzały prezentację w języku angielskim oraz rozwiązały multimedialny quiz dotyczący święta. Podczas długiej przerwy można było posłuchać tradycyjnej muzyki irlandzkiej. Uczniowie, którzy przygotowali kapelusze otrzymali słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców.Skip to content