Światowy Dzień WodyŚwiatowy Dzień Wody 2023 🌍💙🌎🩵🌏

💧
🌊
💧

Tylko w 10 państwach brak wody zagraża życiu 190 milionów dzieci…

💦

Obchody Światowego Dnia Wody rozpoczęliśmy w pierwszych dniach marca, ogłoszeniem konkursu plastycznego „Woda to jeden z najważniejszych zasobów dla życia”.

💦

Konkurs odbywał się kategoriach wiekowych uczniów klas 1- 3, klas 4-5 i klas 6-8.

💦

Uczniowie, aby promować oszczędzanie i racjonalne gospodarowanie jej zasobami przygotowali dekoracje na szkolnym korytarzu, plakaty zwracające uwagę na nasze codzienne zachowania, ulotki graficzne i transparenty, z którymi wyszli na spacer ulicami Dobieszowic. Akcja społeczna miała na celu przypomnienie mieszkańcom jak ważna jest woda.

💦

W klasach 1-3 przeprowadzono lekcje inspirowane materiałami z PAH. Dzieci oglądały filmy edukacyjne, odpowiadały na pytania z quizu o Dniu Wody, kolorowały materiały tematyczne i muzycznie zachęcały swoje koleżanki i kolegów do oszczędzania wody.

💦

Starsi uczniowie wykonywali trudniejsze zadania z dziedziny chemii były to etykiety na butelki wody mineralnej, ulotki o Wirtualnej Wodzie – mamy nadzieję, że już trafiły do mieszkańców.

💦

Dziękujemy Wszystkim za udział w konkursie. Zwycięzcom już gratulujemy!!! – Poznamy ich już w środę 🙂


Skip to content