WYJAZD DO TEATRUUczniowie klas ósmych i siódmej naszej szkoły obejrzeli w dniu 21 kwietnia spektakl Białostockiego Teatru Lalek pt. „Z głową byka”, który został zaprezentowany na deskach będzińskiego Teatru Dzieci Zagłębia w ramach I Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek „Klasyka od nowa”. Spektakl w reżyserii Roberta Jarosza był inspirowany mitem o Tezeuszu i Minotaurze i stanowił ciekawą propozycję współczesnej interpretacji mitu. Prawdziwym bohaterem sztuki jest młody człowiek uwięziony w labiryncie życiowych dylematów i rozterek utrudniających mu odnalezienie samego siebie i wybór własnej życiowej drogi. Przedstawienie zaskoczyło nas nie tylko oryginalnym ujęciem problematyki mitu, ale także bogactwem zastosowanych środków teatralnych.

Gorąco polecamy! Anna Janota, Anna Męcik

W załączniku zamieszczam link ze szczegółową informacją o festiwaluhttps://teatr.bedzin.pl/festiwal-klasyka-od-nowa/


Skip to content