Projekt „Nigdy więcej…”80-TA ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

Uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły biorą udział w projekcie „Nigdy więcej…”W ramach przedsięwzięcia podjęto szereg działań.17 kwietnia uczniowie naszej szkoły zaprezentowali, w siemianowickim muzeum, montaż słowno-muzyczny na podstawie wspomnień holocaustu. (Post wcześniej) 19 kwietnia upływa pod znakiem obchodów 80-tej rocznicy wybuchu powstania w getcie, nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Żonkile”. Na terenie gminy będzie można spotkać uczniów naszej szkoły, którzy pod opieka nauczyciela historii rozdawać będą papierowe żonkile – symbol powstania oraz ulotki.We współpracy z holenderską Fundacją Dom Pokoju im. Anny Frank zorganizowane będą dwudniowe warsztaty dla uczniów klasy 7, prowadzone przez kuratora wystawy Pana Edwarda Skubisza.
Od 25 kwietnia w Dworku będzie można obejrzeć wystawę „Anna Frank- losy dzieci w czasie zagłady”, po której oprowadzać będą uprzednio przeszkoleni uczniowie naszej szkoły. Wystawa została sprowadzona z Wrocławia. Zapraszamy nauczycieli z uczniami z terenu naszej gminy oraz ościennych miejscowości.Powyższe działania mają na celu uwrażliwienie młodzieży na zagrożenia wynikające z ideologii siejących nienawiść czy agresje.


Skip to content