ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA


Uroczysty apel z okazji
ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

232 lata temu, 3 maja 1791 roku, na Zamku Królewskim w Warszawie, Sejm Czteroletni, nazywany także Wielkim, uchwalił Ustawę Rządową Rzeczypospolitej Obojga Narodów, powszechnie znaną jako Konstytucja 3 maja. Była ona pierwszą w Europie, a drugą na świecie – po konstytucji Stanów Zjednoczonych – nowoczesną ustawą zasadniczą normującą ustrój państwowy. Dzień 3 maja został ogłoszony świętem narodowym.”

Dnia 27 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasa VIA oraz VI B pod opieką wychowawców,  przygotowała montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Zaprezentowano także historię konstytucji. Było to również okazją do przypomnienia uczniom ważnych faktów z historii Polski. W części artystycznej wystąpili także uczniowie klasy IA, która zaśpiewała pieśń “Witaj majowa jutrzenko”. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych. Apel był również okazją do zachęcenia społeczności szkolnej do uczczenia Dnia Flagi, który obchodzimy 2 maja.


Skip to content