SUKCES NASZEJ UCZENNICYUczennica naszej szkoły, Maja Cichosz wraz z opiekunem,  p. Anną Janotą,  uczestniczyła  w niezwykłej uroczystości, która odbyła się  5 maja w auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie. Była to Gala Finałowa II Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego organizowanego dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych   przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował Minister Edukacji i Nauki oraz Centrum Jana Pawła II w Lublinie. W czasie gali zaprezentowało się 20 przedstawicieli szkół podstawowych z całej Polski. Przemówienia uczniów były bardzo zróżnicowane pod względem treści (pochwały, obrony, oskarżenia),  ale każde wystąpienie  charakteryzowało  się bogactwem zastosowanych retorycznych środków i wysokim poziomem prezentowanych przez uczestników umiejętności oratorskich. Maja wygłosiła pochwałę Jana Rodowicza „Anody”, bohatera lektury Aleksandra Kamińskiego pt. „Kamienie na szaniec”(tekst przemówienia w załączniku). Zespół oceniający, na czele którego stanęła pani Małgorzata Sagan, wyłonił trzech laureatów oraz trzech finalistów konkursu. Maja Cichosz otrzymała zaszczytny tytuł finalistki II Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego. Nagrody najlepszym retorom i ich opiekunom wręczali  Lubelska Kurator Oświaty, p. Teresa Misiuk oraz Minister Edukacji i Nauki, p. Przemysław Czarnek.

Serdecznie gratulujemy:)Skip to content